Sportowe Pasje Pudli

co nowego » Sportowe Pasje Pudli

SPORTOWE PASJE PUDLI

          Modny pudel, w udziwnionej fryzurze biega po ringach, walczy o medale i tytuły. Aby to osiągnąć, godzinami siedzi u fryzjera, cały dzień leży na kanapie, by nie uszkodzić wystawowego włosa. Tak często wielu z Państwa odbiera osobowość i wizerunek tej rasy. Nic mylnego! Ten mądry, pełen temperamentu pies, uwielbia aktywne życie. A fryzura, która wydaje się być wymysłem naszych czasów, liczy kilka wieków, gdyż aportowanie dzikiego ptactwa, do czego od dawien dawna był  używany, wymagało, by  nadmiernie nie obciążać ciała wagą mokrego gęstego włosa.
         Czy chcemy czy nie, musimy uznać, że wystawa psów to sport i jak każda dyscyplina poprzedzona jest treningiem, tu dodatkowo  wizytą u groomera. Trening jest raczej zabawą i przyjemnością, zaś fryzjer koniecznością- stale rosnąca szata  musi być poddana korekcie, bez względu na to, czy bierze udział w wystawach, czy siedzi na kolankach pańci. Z natury pełen temperamentu pudel uwielbia różne formy aktywności- biegać, zdobywać szczyty, pływać, kibicować i uczestniczyć w wyczynach końskiej braci. Nie wierzysz? Zapraszam! Zobacz jak dwie młode suczki-   15- miesięczna NUTELLA Z DYASTII Jantarowa Fuga i 10- miesięczna OFELIA Z DYNASTII Jantarowa Fuga, wypełniają czas między w
ystawami. Autorkom zdjęć  i  wyczynów Jantarek- p. Małgorzacie  i p. Justynie- dziękujemy!

JAK OFELIA ZWIEDZAŁA BAŁKANY

  Kiedyś mawiano: to na Bałkanach bije serce Europy. Tu tworzyli wybitni malarze, powstawała wspaniała poezja...Historia  zmieniła wiele i pisze nowe dzieje tej bogatej,  różnorodnej krainy. Uroda tych stron ciągle wywołuje zachwyt i podziw.

 Zapierające dech krajobrazy , oszałamiająca architektura, która łączy przeszłość  z nowoczesnością. Unikatowe średniowieczne budowle, wąskie uliczki, tajemnicze klasztory i kościoły...Przyjazny klimat i przyjażni ludzie. Do tego oszałamiające jedzenie.

Prawdziwy raj dla duszy i podniebienia. W takiej scenerii i atmosferze OFELIA spędzała sierpniowy czas.

Zapraszam na  fotorelację z tej ciekawej podróży. Za zdjęcia dziękuję p. Małgosi.

Więcej na: instagram.com/ofelia_malywielkipies

JAK NUTELLA SPĘDZA UPALNE LATO

   "Wilka ciągnie do lasu", a NUTELLĘ do wody. Nie tylko za sprawą upalnego sierpnia. Wiemy z historycznych żródeł- pudel to pies "dowodny", wykorzystywany pierwotnie do polowania na kaczki. Ale dawne to czasy. Szybko stał się psem salonowym.

Nic dziwnego, że nasza salonowa sunia z przyjaciółmi z gracją pozuje do fotki. Gdy lady Justyna nie widzi, tapla się w basenie... A potem jak wygląda, wszyscy widzą.

Ktoś tu widzi psa salonowego?

 

   

 JAK OFELIA  Z  PAŃCIĄ  ZWIEDZAŁY  MONTE  CARLO

      FCI EXSPOSITION CANINE INERNATIONALE MONACO Maj 2022r. To kolejne miejsce show młodziutkiej 19 miesięcznej

Ch. Pl. Ch. Mł. Ch.HU, R.Ch.C.L.RO- OFELII Z DYNASTII Jantarowa Fuga FCI. Decyzją wybitnej hodowcy i znawcy rasy, p. Ilarii

Biondi De Ciabatti,  Intrnationale juge KCP/FCI,  OFA z oceną excellent zajęła 1. miejsce i otrzymała CACIB Res. Po tych          sukcesach nastał czas na zwiedzanie serca europejskiej rozrywki - MONTE CARLO. Choć do rozbicia banku w CASINIE nie doszło, wrażeń i atrakcji starczy na długo. Będzie co wnukom opowiadać! Więcej zobaczysz na: instagram.com/ofelia_malywielkipies.

 

 

 

 

 

Oto mini fotorelacja pt. JAK NUTELLA ZDOBYŁA ŚNIEŻKĘ.

  

Oto OFELIA- Pies Dowodny- zdobywca mórz i oceanów oraz wielbicielka koni!

  

 

JAK OFELLIA ZWIEDZAŁA SZCZAWNICĘ.

 

   

   

Facebook